Spółka zależna Cedrobu sięga po Rubin Energy

Zakłady Mięsne Silesia należące do Grupy Cedrob wystąpiły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta o zgodę na nabycie części majątku Rubin Energy.

Zakłady Mięsne Silesia (z siedzibą w Katowicach) wraz z innymi spółkami wchodzącymi w skład grupy Cedrob produkują mięsa drobiowe i wieprzowe oraz wędliny. Produkują ponadto paszę dla zwierząt gospodarskich i uprawiają zboża. W skład grupy poza Cedrobem i ZM Silesia wchodzi Gobarto (dawniej PKM Duda) oraz niemiecka spółka Cedrob Passau.

Rubin Energy prowadzi natomiast działalność w zakresie produkcji i sprzedaży wędlin.

Przypomnijmy, że Rubin Energy jest spółką, która zalegała z długami Zakładom Mięsnym Henryk Kania. Prezes pszczyńskiej spółki pozwał ją o ponad 330 mln zł niezapłaconych faktur, ale wcześniej producent przeprowadzał z podwykonawcą transakcje zakwestionowane przez audytora.

Ostatecznie za zgodą UOKiK-u Cedrob wydzierżawił majątek ZM Kania, zaś zarządca ZMHK złożył w sądzie w Katowicach pismo, w którym poinformował, nie ma możliwości sporządzenia planu restrukturyzacyjnego oraz spisu wierzytelności i spisu wierzytelności spornych, w związku z czym odstępuje od ich sporządzenia.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2656 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.