Alba1913 w Elektrowni Powiśle

Alba1913 przenosi substancje aktywne znane z nobliwych produktów aptecznych i zielarskich do aktualnych formuł kosmetycznych. Wkrótce marka zadebiutuje w Elektrowni Powiśle w Warszawie.

Początki dzisiejszej firmy Alba Thyment sięgają 100 lat wstecz, kiedy Mieczysław Rychlicki zatrudnił się w laboratorium chemicznym, działającym w Poznaniu od 1913 r. Obecnie firma jest właścicielem kilku marek z branży kosmetycznej i farmaceutycznej. Produkuje m.in. Argol – ziołowe lekarstwo o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgrzybicznym, antybakteryjnym i przeciwbólowym.

Przełomowym momentem w rozwoju firmy był rok 2012, kiedy udało się odnaleźć drewnianą skrzynkę dziadka Mieczysława, a w niej materiały z lat 30. ubiegłego wieku. Zawartość kufra przyczyniła się do powstania nowej marki w portoflio firmy – kosmetyków naturalnych Alba1913.

Alba1913 przenosi substancje aktywne znane z nobliwych produktów aptecznych i zielarskich do formuł kosmetycznych. Tradycyjnie stosowane ekstrakty roślinne i olejki eteryczne łączą się tu z nowoczesnymi składnikami o niekontrowersyjnym pochodzeniu i dobroczynnym wpływie na organizm ludzki. Markę tworzą luksusowe kosmetyki o oryginalnych teksturach, ujmujących zapachach, wytwarzane według farmaceutycznych standardów, przeznaczone do codziennej pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Większość receptur Alba1913 otrzymała certyfikat dla kosmetyków wegańskich: „odpowiednie dla wegan i wegetarian”.

- W głębi serca jesteśmy romantykami. Wybieramy dla marki kosmetyków naturalnych Alba1913 odważne, oryginalne projekty rozwojowe, gdy czujemy, że towarzyszą im podobne wartości i emocje – tłumaczy Łukasz Rychlicki, CEO, Alba Thyment. - Z Elektrownią Powiśle łączy nas szacunek do tradycji, zainteresowanie dobrym designem, radość życia w mieście i troska o jakość tego życia. Współtworzenie pierwszego w Polsce Beauty Hallu to na pewno wielkie wyróżnienie i wyzwanie – uważa.

Innowacyjność przestrzeni Beauty Hall wynika przede wszystkim z właściwie dobranej, kompleksowej oferty usług z sektora beauty i wellness, zlokalizowanych pod jednym dachem. - Sklep marki Alba1913 to odpowiedź na potrzeby współczesnych klientów, szczególnie tych, którzy w codziennej pielęgnacji wybierają produkty naturalne, roślinne, przygotowane z niezwykłą pasją i poszanowaniem dla przekazywanej z pokolenia na pokolenie tradycji – dodaje Dariusz Domański, associate partner, development and leasing director, White Star Real Estate.

Elektrownia Powiśle to miejsce, w którym klienci znajdą unikatowe marki modowe, pop-up i concept store’y, jakich dotąd w Polsce jeszcze nie było, restauracje serwujące kuchnię z wielu zakątków świata oraz pierwszy w w naszym kraju koncept Beauty Hall.

Katarzyna Pierzchała 5524 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.