Metro ukarane przez regulatora

Czeski regulator rynku nałożył grzywnę na spółkę zależną Metro - Makro. Hurtownik między 2016 a 2018 rokiem naruszał prawo, które reguluje konkurencję w handlu.

Czeski urząd ds. konkurencji UOHS nałożył na Makro Czechy – spółkę córkę niemieckiego koncernu Metro grzywnę w wysokości 1,8 miliona euro i poinformował o tym w czwartek w Brnie. W latach 2016-2018 hurtownik wykorzystywał swoją przewagę konkurencyjną, narzucając kontrahentom opłaty za usługi logistyczne i marketingowe, w szczególności za miejsce produktów w hurtowniach.

Przekroczył przy tym dozwoloną kwotę 3% rocznego obrotu dostawcy, który nie został wymieniony z nazwy. Decyzja jest ostateczna, ponieważ Makro zaakceptowało ją w ramach ugody z regulatorem. Hurtownik, będący częścią Metro Cash & Cash International, prowadzi 13 sklepów w Czechach, w tym trzy w stolicy – Pradze.

Magdalena Weiss 2539 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.