Sklep bez plastiku. Tak to możliwe

W Łodzi przy ul. Piotrowskiej 34 rozpoczął działalność sklep prowadzony w duchu zero waste - Na Gramy.

Coraz więcej mówi się o szkodliwości plastiku i jego nadmiarze. Również sami konsumenci zaczynają rozumieć wpływ plastiku na planetę. Podążając za tym trendem sklepy coraz częściej ograniczają plastikowe torby, a producenci eliminują to sztuczne tworzywo z opakowań.

Na ekorozwiązania postawił łódzki sklep Na Gramy, do którego można przyjść na zakupy z własnymi opakowaniami.

W ofercie placówki znajdują się produkty spożywcze na wagę takie jak: ryże, makarony, kasze, rośliny strączkowe, herbaty, kawy, zioła i przyprawy, suszone owoce, orzechy, oleje czy musli.

Oprócz asortymentu spożywczego sklep oferuje także naturalne i ręcznie robione kosmetyki i środki czystości, które dostępne są w ekologicznych opakowaniach - kostce czy papierze.

Klienci mogą tam też znaleźć produkty pozwalające zredukować produkcję śmieci czyli słomki wielorazowe, szczoteczki do zębów z bambusa, filtry do wody oraz wielorazowe bądź kompostowalne produkty higieniczne, wielorazowe kubki na kawę.

Oferta sklepu Na Gramy stale poszerzana jest o nowości. W ostatnim czasie w sprzedaży pojawiło się mydło w płynie do nalania do własnego opakowania bądź darmowych słoiczków oferowanych na miejscu, nowe wzory kolorowych woskowijek firmy I.S.Jacaszek ECO czy linia kosmetyków naturalnych od Miodowej Mydlarni, a wśród nich: balsam do rąk, balsam do dłoni i paznokci, maseczki do twarzy i perfumy na wosku pszczelim.

Ponadto w sklepie znajduje się również łódzki punkt wymiany roślin.

Źródło i zdjęcie: https://www.facebook.com/sklepnagramy/ oraz www.nagramy.pl.

Joanna Hamdan 10788 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.