Rusza wypożyczalnia urządzeń fiskalnych

Białostockie Centrum Kas Fiskalnych, jako pierwsza firma w województwie podlaskim, wprowadziła usługę wypożyczania urządzeń fiskalnych do oferty.

Do tej pory polskie prawo nie przewidywało opcji wynajmu kasy - każdy zobowiązany do jej posiadania podatnik musiał nabyć ją na własność.
 
Ustawa z 29 kwietnia br. wprowadziła w tej kwestii pewne ułatwienia. Zgodnie z nowymi przepisami przedsiębiorca może wziąć urządzenie online w dzierżawę.

- To innowacyjne rozwiązanie to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, jakie obserwujemy w związku z wprowadzeniem do obrotu urządzeń online. Dzierżawa kasy fiskalnej pozwoli przedsiębiorcom zaoszczędzić czas i pieniądze. Warto bowiem zaznaczyć, że w miesięcznej cenie zawiera się cały pakiet innych usług, m.in. szkolenie, programowanie, obowiązkowe przeglądy serwisowe, wsparcie techniczne czy formalności względem Urzędu Skarbowego - mówi Paweł Gacuta, właściciel BCKF.    

Miesięczna opłata za dzierżawę kasy fiskalnej online w BCKF zaczyna się już od 120 zł netto.

Joanna Hamdan 9968 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }