Zmiany na szczycie w Henklu

Obecny prezes zarządu Hans Van Bylen, z powodów osobistych, rezygnuje ze sprawowania swoich obowiązków. Z dniem 1 stycznia 2020 r. jego stanowisko obejmie Carsten Knobel, który z firmą związany jest od 1995 r.

Carsten Knobel karierę w firmie Henkel rozpoczął w 1995 r. jako asystent członka zarządu odpowiedzialnego za badania i rozwój. Następnie dołączył do działu beauty care, obejmując kolejno stanowiska dyrektora ds. strategii korporacyjnej i kontrolingu i dyrektora finansowego. W 2012 r. został mianowany dyrektorem finansowym/CFO firmy Henkel.

Carsten Knobel jest także członkiem rady nadzorczej Lufthansy oraz pełni funkcję wiceprezesa rady nadzorczej klubu piłkarskiego Fortuna Düsseldorf.

Z kolei Hans Van Bylen związany był z firmą Henkel od prawie 35 lat. Karierę w firmie rozpoczął w 1984 r., a od 2005 r. zasiadał w zarządzie. Początkowo był odpowiedzialny za sektor beauty c. Następnie, na początku 2016 r. został mianowany przewodniczącym zarządu.

Od września 2018 r. Hans Van Bylen sprawował również funkcję przewodniczącego Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Chemicznego i wiceprzewodniczącego Federacji Przemysłu Niemieckiego. Jest również członkiem Rady Dyrektorów Forum Dóbr Konsumpcyjnych

Pod jego kierownictwem wszystkie sektory biznesowe umocniły swoją pozycję. Udało się to dzięki dokonywanym przejęciom i wartościowych partnerstwom.

Joanna Hamdan 10763 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.