Żabka szkoli młodych logistycznie

W lipcu sieć przeprowadziła nabór studentów, którzy będą mieli szansę połączyć studia z 3-letnim, płatnym stażem zawodowym w centrum logistycznym firmy.

Program realizowany jest już trzeci rok we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu.

Jak podkreślają organizatorzy to dla młodych ludzi szansa na zdobycie praktycznych umiejętności i ważnego doświadczenia w dynamicznie rozwijającej się branży.

Podczas stażu młodzi ludzie biorą aktywny udział w większości procesów logistycznych zachodzących w centrach logistycznych Żabki.

Praktyki i studia realizowane są naprzemiennie w cyklicznym systemie 9. tygodniowym, tj. 9 tygodni nauka i 9 tygodni staż. Pierwszy etap ma charakter wdrożeniowy – w magazynie głównym praktykanci przyjmują towar, zajmują się inwentaryzacją, a także kwestiami formalno-prawnymi. Drugi etap wiąże się z kolei z obsługą systemów logistycznych, w tym z analizą struktury produktów czy rozliczeniami finansowymi.

Staże realizowane są w dwóch centrach logistycznych Żabki: w Plewiskach k. Poznania oraz w Nadarzynie k. Warszawy. Każdy z praktykantów otrzymuje odpowiednie wynagrodzenie.

- Najbardziej zaangażowani i wyróżniający się stażyści mają szansę na zatrudnienie w przyszłości w naszej firmie. Logistyka jest obszarem, który mocno w Żabka Polska rozwijamy, gdyż ma on ogromne znaczenie dla funkcjonowania całej firmy. Poszukujemy zatem talentów, wykwalifikowanych młodych ludzi, którym marzy się kariera w tej branży – podkreśla Jolanta Bańczerowska, dyrektor personalny firmy Żabka Polska.

Obecnie jest 12-stu stażystów. Natomiast pierwsi studenci Wyższej Szkoły Logistyki mogli skorzystać z kompleksowego 3-letniego stażu w centrum logistycznym Żabki począwszy od października 2017 roku.

Więcej informacji na temat programu studiów dualnych i staży można znaleźć na stronie www.zabka.pl oraz w uzyskać w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Joanna Hamdan 10926 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.