Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Browar Pilsweizer wprowadza nowe piwo

Pilsvar APL - American Pale Lager to piwo w stylu amerykańskim, chmielone na zimno, dolnej fermentacji.

Przygotowane przez Browar Pilsweizer piwo Pilsvar APL - American Pale Lager nawiązuje do tzw. „piwnej rewolucji” i nurtu piw amerykańskich, jednak jednocześnie idzie tej modzie „pod prąd”.

-  W Polsce obecnie właściwie każdy browar posiada w swojej ofercie piwo typu APA, czyli American Pale Ale. Sklepowe półki są zapełnione piwami górnej fermentacji w rodzaju APA, IPA czy AIPA. My tworząc nasz APL - American Pale Lager chcemy pokazać piwoszom jeszcze inną możliwość. Jestem pewien, że w przypadku ślepych testów nasz APL byłby rozpoznawany jako APA właśnie. Nasze piwo jest również piwem w stylu amerykańskim, chmielonym na zimno, jednak dolnej fermentacji - mówi Andrej Chovanec, dyrektor marketingu i członek zarządu oraz współwłaściciel Browaru Pilsweizer.

- Nasz koncept jest taki, że oferujemy piwoszom trunek zbliżony smakiem do piw typu APA, jednak dużo „lżejszy” w konsumpcji, którym można się cieszyć przez cały wieczór, co w przypadku piw APA często jest niemożliwe, na co piwosze często narzekają - dodaje.

Pilsvar APL – American Pale Lager będzie dostępne w dystrybucji w sklepach w całej Polsce, browar zamierza również budować jego mocną obecność w kanale HoReCa, w tym również jako piwa lanego z nalewaków („tapów”).

Piwo APL jest piwem o ekstrakcie 10 Blg, o zwartości alk. 4,5%. W jego produkcji wykorzystywane są chmiele amerykańskie - Warrior, Simcoe, Mosaic i Citra.

Sugerowana cena detaliczna APL to 4 zł za butelkę.

Joanna Hamdan 10763 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.