Zarządca sanacyjny Piotra i Pawła: sieć stanie się modelowym przykładem restrukturyzacji

Sąd Okręgowy w Poznaniu Wydział Odwoławczy zmienił postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego spółki Grupa Piotr i Paweł i oddalił wszystkie wnioski o umorzenie. Tym samym restrukturyzacja będzie kontynuowana zgodnie z harmonogramem.

Spółki wdrożyły już większość zaplanowanych działań sanacyjnych przewidzianych w złożonych w grudniu 2018 r. planach restrukturyzacyjnych.

- Odkąd spłaciliśmy wszystkie bieżące zaległości, takie orzeczenie Sądu było w zasadzie formalnością - mówi dr Patryk Filipiak, prezes Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja, zarządca sanacyjny w Grupie Piotr i Paweł. - Tym niemniej ta decyzja pozwala na sprawne kontynuowanie zaawansowanych działań sanacyjnych. To ważny element dla uzdrowienia sieci przy wsparciu inwestora Spar Group - podkreśla.

Zaznacza, że prowadzone są intensywne rozmowy z partnerami detalicznymi, a dzięki inwestorowi udaje się regulować bieżące zobowiązania i oferować sklepom szybko poprawiający się poziom zatowarowania. - Jestem przekonany, że restrukturyzacja Grupy Piotr i Paweł stanie się modelowym przykładem prowadzenia działań naprawczych, bez konieczności likwidacji sieci i z utrzymaniem handlu w placówkach – podkreśla dr Patryk Filipiak.

Spółki z Grupy Piotr i Paweł uregulowały zaległości wobec wierzycieli w ramach postępowania sanacyjnego. Tym samym wypełniły przesłanki do realizacji kolejnych etapów restrukturyzacji. Spółki czekają na zatwierdzenie złożonych spisów wierzytelności, co umożliwi złożenie propozycji układowych.

Ponadto Grupa Piotr i Paweł zawarła porozumienia z bankami, które są największymi wierzycielami. Decyzję podjęto w związku z zaangażowaniem Spar Gropu.

Przypomnijmy. Spar Group – wyłączny operator licencji Spar na terenie Polski – w październiku 2019 r. sfinalizował umowę przeniesienia własności udziałów spółki Grupa Piotr i Paweł. Tym samym zrealizowane zostały założenia planu inwestycyjnego i wykonano decyzję UOKiK w sprawie koncentracji sieci. Sklepy Piotr i Paweł będą systematycznie zmieniać logo na Spar. 

Zobacz, jak Piotr i Paweł zmienia szyld na Spar.

Ilona Mrozowska 3591 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.