Amazon szykuje się do świąt

Firma rozpoczęła coroczną rekrutację na stanowiska sezonowe. W tym roku, na okres przedświąteczny, firma planuje stworzyć ponad 9 000 miejsc pracy.

Osoby, które dołączą do zespołu, wesprą 16 tys. obecnie zatrudnionych pracowników przy realizacji zamówień klientów.

- Cieszymy się, że w tym roku stworzymy ponad 9 000 sezonowych miejsc pracy w Polsce. Oprócz konkurencyjnego wynagrodzenia i atrakcyjnego pakietu benefitów, przygotowaliśmy także wiele świątecznych atrakcji i bonusów - mówi Steven Harman, wiceprezes ds. operacyjnych Amazon w Europie.

- Ponieważ wciąż zwiększamy naszą obecność w regionie, w 2020 roku wiele sezonowych miejsc pracy zostanie przekształconych w stałe. Dla Amazon ważne jest, aby tworzyć szeroką i elastyczną ofertę zatrudnienia, cenioną zarówno wśród osób, które poszukują pracy na pełen etat, jak i tych, które wolą pracować w niepełnym wymiarze godzin - powiedziała Marta Dworowska, dyrektor HR Amazon w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Zarówno stali, jak i sezonowi pracownicy Amazon mogą liczyć na stawkę godzinową w wysokości od 20 zł brutto za godzinę oraz dodatkową premię miesięczną do 15% za frekwencję indywidualną i produktywność zespołu. Firma oferuje - jak podkreśla - oferuje dodatkowe benefity, takie jak darmowy transport czy ciepłe posiłki za 1 zł. Pracownicy otrzymają także specjalny, przyznawany w okresie sezonu świątecznego, bonus frekwencyjny do 1 500 zł brutto.

Rekrutacja pracowników sezonowych już trwa. Szczegółowe informacje na temat aktualnych ofert pracy można uzyskać wchodząc na stronę: www.pracujwamazon.pl lub dzwoniąc na specjalną infolinię rekrutacyjną Amazon.

Firma wciąż poszukuje także pracowników na stanowiska managerskie, którzy dołączą do działów HR, finansów, IT i logistyki w siedmiu centrach logistyki oraz Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

Joanna Hamdan 13852 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.