Krzysztof Piątek ambasadorem kampanii charytatywnej

Piłkarz przyłączył się do akcji "Woda, która Pomaga" organizowanej przez markę naturalnej wody mineralnej Kinga Pienińska.

Jako ambasador uczestniczy w działaniach, mających na celu finansową pomoc szpitalom dziecięcym w Polsce.

Zainicjowana pod koniec ubiegłego roku przez markę naturalnej wody mineralnej Kinga Pienińska akcja, oprócz finansowego wsparcia dla wybranych szpitali dziecięcych w Polsce, ma na celu rozbudzanie chęci pomocy i upowszechnianie dobroczynności wśród społeczeństwa.

Do tej pory w programie pomocy brały udział 3 placówki: Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie i Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy. Właśnie tam powędrowała pierwsza pula pomocy uzyskana z 5% sprzedaży specjalnej linii wód Kinga Pienińska, sygnowanych symbolem akcji.

Od października do grona szpitali wspieranych przez program „Woda, która pomaga” dołączyło także Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Rocznie jest tam hospitalizowanych ok. 17 tys. małych pacjentów, a personel udziela 60 tys. specjalistycznych porad w warunkach ambulatoryjnych.

Joanna Hamdan 10796 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.