Centrum logistyczne Zalando Lounge w Olsztynku otwarte

To pierwszy - poza rodzimym rynkiem - międzynarodowy obiekt firmy.

Zalando Lounge – klub zakupowy Zalando, oficjalnie otworzył centrum logistyczne w Olsztynku, w województwie warmińsko-mazurskim.

Inwestycja obsługiwać będzie dostawy produktów do rosnącej grupy klientów klubu, która aktualnie liczy około 15 mln członków na 13 europejskich rynkach. 

Poza tym w Großbeeren w Niemczech, obiekt w Olsztynku jest pierwszym międzynarodowym centrum logistycznym Zalando Lounge, liczącym 130 00 mkw. powierzchni. Magazyn wyposażony jest w zaawansowane technologie automatyzacyjne, m.in. sortery porządkujące pojedyncze artykuły pod konkretne zamówienie oraz największy w Europie sorter “Optimus”, który kieruje towar do właściwego miejsca dostawy. Ponadto, część powierzchni magazynowej została przeznaczona na asortyment dotyczący wystroju i wyposażenia wnętrz, tak zwany “Home&Living”, aby jego dostawa do klienta była jeszcze bardziej efektywna.   

Obsługą centrum zajmować się będzie zewnętrzny dostawca usług logistycznych, Fiege e-Com North, który na potrzeby działań operacyjnych zatrudnia już około 500 pracowników. W dalszej perspektywie Fiege e-Com North stworzy nawet ponad 1 000 nowych miejsc pracy.

Nowo otwarta inwestycja dołącza do sieci logistycznej grupy Zalando, która będzie liczyła 15 centrów w 6 krajach. Na polskim rynku, od grudnia poprzedniego roku, działa również magazyn Zalando w Gardnie koło Szczecina, a uruchomienie kolejnego – w okolicach Łodzi, planowane jest na 2020 r.

Joanna Hamdan 10796 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.