Leroy Merlin zamiast Tesco

Sieć typu "dom i ogród" planuje nabyć trzy obiekty, zlokalizowane w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni i Bydgoszczy, których sprzedaż zapowiedział brytyjski detalista.

Transakcję musi zatwierdzić jeszcze UOKiK.

Nabyte obiekty, po adaptacji przestrzeni na potrzeby Leroy Merlin, będą standardowymi, wielkoformatowymi sklepami sieci oferującymi 30-40 tys. produktów, a także usługi projektowania, transportu oraz montażu.

Wraz z partnerami z innych firm handlowych będącymi najemcami lub sąsiadami, Leroy Merlin planuje stworzyć silne destynacje handlowe, które będą odpowiadały na różne potrzeby lokalnych społeczności.

Otwarcia nowych obiektów planowane są na 2021 rok, a już wkrótce sieć zamierza rozpocząć rekrutację do nich.

Obecnie sieć sklepów Leroy Merlin liczy 65 obiektów, oferując klientom również możliwość zakupów w sklepie internetowym leroymerlin.pl. Firma zatrudnia ponad 11 000 pracowników.

Joanna Hamdan 10926 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.