Lidl szturmuje Stany

Detalista rusza z drugą fala otwarć tym razem na nowojorskiej Long Island.

Nowe sklepy sieci pojawią się w East Meadow, Oakdale, Patchogue i Lake Grove. Ponadto na początku przyszłego roku Lidl planuje otworzyć swoje placówki także w Plainview, West Babylon, Huntington i Center Moriches. Do lata 2020 r. detalista zamierza mieć w tej okolicy osiem sklepów.

- Doceniamy wsparcie, jakie otrzymaliśmy na Long Island, przygotowując się do otwarcia naszych pierwszych sklepów w tym regionie. Nasze zespoły ciężko pracują i nie mogą się doczekać chwili, kiedy będą mogły zaoferować klientom na Long Island świeże wybory, wygodne zakupy i większe oszczędności - powiedział Johannes Fieber, prezes i dyrektor generalny Lidl.

Lidl przebuduje przejęte w ubiegłym roku sklepy Best Market, które znajdują się w czterech społecznościach. Ponadto detalista poinformował, że wszyscy pracownicy pracujący w nowych sklepach Lidl w hrabstwach Nassau i Suffolk na Long Island otrzymają pełne świadczenia medyczne niezależnie od tego, ile godzin pracują tygodniowo, w tym współpracownicy pracujący w niepełnym wymiarze godzin. Początkowa płaca minimalna dla współpracowników sklepu Lidl pracujących na Long Island wynienie 15 dolarów za godzinę, czyli 3 dolary więcej niż wymagana płaca minimalna na wyspie.

Lidl z siedzibą w Arlington w stanie Wirginia prowadzi 10 800 sklepów w 32 krajach i zatrudnia około 287 000 pracowników na całym świecie. Sieć uruchomiła swój pierwszy sklep za Oceanem latem 2017 r. Obecnie ma ich ponad 70.
 
Źródło i zdjęcie: https://progressivegrocer.com
 
Joanna Hamdan 10796 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.