Właściciel Biedronki otwiera sklep bez kas

Pilotażowa placówka pod szyldem Pingo Doce powstała w Carcavelos w Lizbonie.

Sklep zlokalizowany na terenie kampusu Nova SBE i obsługuje głównie studentów zamieszkałych na uniwersytecie i okolicach.

Jak informuje detalista pilotażowa placówka została tak zaprojektowana, aby uwzględnić potrzeby studentów, takie jak szybkie i wygodne zakupy. Celem projektu jest obserwowanie, badanie i poznawanie nowych trendów konsumenckich, zwłaszcza wśród tak zwanej „generacji Z”.

Przed wprowadzeniem nowego formatu w innych lokalizacjach w pilotażowym sklepie Pingo Doce testowane będą nowe technologie, w tym płatności kartami.

Koszt projektu to ok. 2,5 mln euro. Przy jego powstaniu w zakresie wsparcia technologicznego sieć współpracowała z firmami Outsystems, Truewind i Reckon. Partnerem w projekcie jest także polski Forcom, odpowiedzialny za system płatności w sieci Biedronka.

Jak korzystać ze sklepu? Najpierw trzeba pobrać aplikację Nova Pingo Doce & Go, która następnie tworzy wirtualny koszyk po wejściu do sklepu. Teraz już tylko pozostaje wybrać produkty i zeskanować smartfonem etykietę, która wykorzystuje technologię zbliżeniową NFC.

Obecnie aplikacja dostępna jest tylko na smartfony z systemem Android, ale jak informuje detalista zaawansowane rozmowy trwają także z firmą Apple.

W sklepie znajduje się około 1600 referencji. Są wśród nich: posiłki na ciepło lub na zimno, sushi, sałatki, kanapki, napoje bezalkoholowe, a także środki higieny osobistej i leki na receptę.

Płatność za zakupy odbywa się automatycznie po wyjściu ze sklepu za pomocą karty kredytowej klienta, która jest połączona z aplikacją. Alternatywnie klienci mogą również zdecydować się na płatność w terminalach kasowych sklepu.

Źródło i zdjęcie: www.esmmagazine.com/technology

Joanna Hamdan 10796 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.