John Furner nowym prezesem Walmarta

Zastąpił na tym stanowisku Grega Forana, który pełnił tę funkcję przez ostatnie pięć lat.

John Furner będzie podlegać bezpośrednio prezesowi i dyrektorowi generalnemu całej Grupy Walmart - Dougowi McMillonowi.
 
Natomiast Greg Foran, który został dyrektorem generalnym Air New Zealand Limited, pozostanie w firmie do 31 stycznia, aby zapewnić płynne przejście. Greg Foran z Walmartem związany jest od października 2011 r. Funkcję prezesa Walmart USA pełnił od sierpnia 2014 r.

Z kolei 45-letni John Furner pracę w Walmartcie rozpoczął w 1993 r. Od tego czasu pełnił w firmie wiele funkcji kierowniczych między innymi w  merchandisingu i zaopatrzeniu Walmart USA, Sam's Club i Walmart International.

Walmart to amerykańska sieć supermarketów. Każdego tygodnia ponad 275 mln klientów odwiedza ponad 11 300 stacjonarnych sklepów sieci pod 58 banerami w 27 krajach oraz stronę e-commerce. Przychody firmy w  budżetowym 2019 r. wyniosły 514,4 mld dolarów. Na całym świecie Walmart zatrudnia ponad 2,2 mln osób.
 
Joanna Hamdan 11099 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.