Tesco bez kas

Detalista przygotowuje się do uruchomienia tego typu placówki w angielskim Welwyn, na przedmieściach Londynu.

Sklep, który zlokalizowany będzie na terenie kampusu korporacyjnego Tesco, wykorzystywał technologię izraelskiego start-upu Trigo Vision Ltd., który to został zakupiony przez detalistę w ubiegłym tygodniu.

Montowane na suficie kamery będą identyfikowały produkty wybierane przez klientów w sklepie. Płatność za zakupy będzie następowała automatycznie po wyjściu ze sklepu poprzez zarejestrowane karty.

Technologia ta podobna jest do tej z której korzysta w swoich sklepach w USA Amazon Go, który również w najbliższym czasie planuje otworzyć tego typu placówki w Wielkiej Brytanii.

Na podobny krok już wcześniej zdecydowała się inna brytyjska sieć Sainsbury, która testowy sklep bez kas otworzyła w Holborn Circus w Londynie. Jednak z jej obserwacji wynika, że jeszcze nie wszyscy klienci są gotowi na tego typu rozwiązania.
 
Źródło i zdjęcie: www.conveniencestore.co.uk
 
Joanna Hamdan 11099 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.