Biedronkowe Słodziaki edukują

Aby rozbudzić w dzieciach troskę o środowisko, sieć zwraca uwagę na kwestię ekologii w najnowszej książce o Słodziakach, organizuje konkurs dla szkół podstawowych, ale przygotowała też specjalną broszurę o segregacji odpadów.

W najbliższą sobotę, 12 października, klienci, którzy uczestniczą w akcji "Gang Słodziaków" i zrobią zakupy za co najmniej 40 zł, otrzymają za darmo edukacyjną broszurę dla dzieci.

Najmłodsi dowiedzą się z niej m.in. jak przebiega proces recyklingu odpadów, czemu służy oraz jak my sami możemy przyczynić się do ochrony środowiska na co dzień. Broszura zawiera ważne informacje przedstawione w przystępny sposób, dzięki czemu nauka stanie się o wiele przyjemniejsza. Została opracowana we współpracy z Organizacją Odzysku Opakowań Rekopol.

Broszurze ze Słodziakami towarzyszy również dedykowana strona internetowa (www.gangslodziakow.pl/eko) oraz kolejna piosenka Gangu Słodziaków „Ekosłodziaki”.

Ponadto Biedronka nawiązała współpracę z Fundacją Arka, w ramach której do wiosny 2020 r. zostanie zasadzonych 10 tys. drzew.

 
Joanna Hamdan 11099 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.