Państwowe Porty Lotnicze inwestują w Baltonę

8 października została podpisana umowa inwestycyjna z Flemingo International Ltd. BVI na kupno 80,68% udziałów w Baltonie.

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez Państwowe Porty Lotnicze (PPL) na podstawie zawartej umowy inwestycyjnej zostanie ogłoszone wezwanie do sprzedaży akcji w Baltonie, w celu pozyskania 100% udziałów tej firmy.
 
Równocześnie PPL obejmie wyemitowane przez Baltonę obligacje o łącznej wartości 175 mln zł. Pozyskane w ten sposób środki umożliwią Baltonie refinansowanie bankowych zobowiązań, jak również zapewnią fundusze na codzienną działalność oraz plany rozwojowe firmy.

Zakup udziałów Baltony oznacza pozyskanie przez PPL kompetencji w zakresie prowadzenia działalności handlowej i usługowej.
 
- Transakcja z Flemingo International umożliwia stworzenie silnego podmiotu, który będzie w stanie konkurować na rynku sklepów wolnocłowych. Praktyka pokazała, że pojawienie się realnej konkurencji na Lotnisku Chopina przyniosło korzyści nie tylko dla PPL w postaci istotnie wyższych czynszów, lecz także odbyło się z korzyścią dla pasażerów - informuje PPL.

Zarówno umowa inwestycyjna, jak i wezwanie do sprzedaży akcji muszą zostać zaakceptowane przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 
Joanna Hamdan 10788 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.