Tarczyński rezygnuje z Kani

Producent kabanosów firma Tarczyński wycofał się z rozmów o ewentualnym przejęciu ZM Henryk Kania.

- Zarząd Tarczyński informuje, że podjął decyzję o zakończeniu udziału w procesie związanym ze złożeniem przez spółkę warunkowej oferty nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania w restrukturyzacji - poinformował Tarczyński w komunikacie.

Dodano, że zarząd po dokonaniu oceny obecnej sytuacji Zakładów Mięsnych Henryk Kania uznał, że obecnie że spółka nie widzi możliwości kontynuowania procesu rozważanej inwestycji.

- W związku z powyższym zarząd podjął decyzję o zakończeniu rozmów i udziału spółki w procesie nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania.

Przypomnijmy: 21 sierpnia 2019 r. Tarczyński złożył nadzorcy sądowemu Zakładów Mięsnych Henryk Kania w restrukturyzacji warunkowej oferty nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa borykającego się z problemami konkurenta.

- Decyzja o złożeniu wstępnej warunkowej oferty nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania w restrukturyzacji podyktowana jest planowanym przez emitenta rozwojem oraz rozważanym przez emitenta rozszerzeniem jego działalności - poinformował Tarczyński.

Producent podkreśla, że propozycja ma charakter wstępny i warunkowy i dojdzie do skutku w sytuacji,  gdyby trwające postępowanie restrukturyzacyjne nie doprowadziło do wypracowania lepszego rozwiązania dla pracowników i wierzycieli ZM Kania.

Zakłady Mięsne Henryk Kania od czerwca pozostają w postępowaniu układowym, gdy na skutek braku płynności finansowej były zmuszone wstrzymać produkcji.

Najnowsze informacje odnośnie do ZM Kania, które najprawdopodobniej przejmie Cedrob na handelextra.pl tutaj.

Magdalena Weiss 2601 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.