Galeria Młociny ma pomysł na niedziele niehandlowe

Najmłodsza warszawska galeria handlowa, wspólnie z Julian Cochran Foundation, stworzyła nowy cykl wydarzeń. "Niedziele z muzyką klasyczną w Galerii Młociny" ruszają 13 października.

W niedzielę o godzinie 12:00 będąca częścią galerii Hala Hutnik po raz pierwszy zamieni się w miejsce występów artystycznych, recitali oraz interaktywnych przedstawień teatralnych połączonych z audycjami dla dzieci. Inicjatywa, która odbywać się będzie w każdą drugą niedzielę miesiąca, jest skierowana do wszystkich, bez względu na wiek czy upodobania muzyczne.

„Niedziela z muzyką klasyczną w Galerii Młociny” to projekt kulturalny, który powstał w ramach współpracy bielańskiego centrum handlowego z Julian Cochran Foundation. Stałymi punktami programu będą przedstawienia teatralne, audycje dla dzieci „Dzieciaki słuchają klasyki”, a także koncerty młodych i utalentowanych pianistów, którzy ubiegają się o miejsce w kwalifikacjach do XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego 2020.

Już 13 października o godzinie 12:00 cykl wydarzeń w Hali Hutnik otworzy spektakl dla dzieci pt. „Kopciuszek”. Następnie przygotowano audycję muzyczną „Dzieciaki słuchają klasyki”, podczas której uczestnicy wysłuchają krótkiego recitalu oraz poznają ciekawostki o instrumentach i kompozytorach. O 15:00 rozpocznie się pierwszy koncert „W drodze do konkursu Chopinowskiego”.

Serię zainauguruje pianistka Julia Łozowska, laureatka krajowych oraz międzynarodowych konkursów chopinowskich. Na zakończenie niedzielnego popołudnia, w ramach Roku Moniuszkowskiego, wszyscy obecni będą mieli możliwość wysłuchania recitalu pieśni Stanisława Moniuszki. Wykonawcami będą studenci polskich uczelni muzycznych. Tego dnia wystąpi Katarzyna Drelich (sopran), a akompaniować jej na fortepianie będzie Marta Plasota.

„Niedziele z muzyką klasyczną w Galerii Młociny” to projekt, którego celem jest zjednoczenie mieszkańców Warszawy oraz zaproponowanie rozwijającego sposobu spędzania wolnego czasu w niedziele niehandlowe. Bielańskie centrum jest przystosowane do poruszania się na wózkach inwalidzkich, umożliwiając uczestnictwo w wydarzeniach również osobom o niepełnej sprawności ruchowej.

Katarzyna Pierzchała 3572 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.