Na Gocławiu Kaufland zamiast Tesco

Tesco Gocław przy ulicy Fieldorfa 41 w Warszawie zmieni się w Kaufland. To szósta nieruchomość brytyjskiej sieci, która trafi pod skrzydła niemieckiego dyskontu.

Kaufland Polska Marketychce nabyć mienie innego Tesco Polska w postaci praw i obowiązków do części powierzchni handlowej obecnie wykorzystywanej przez Tesco Polska do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku, zlokalizowanej w Warszawie przy ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” 41 („Tesco Gocław”) - głosi wniosek zgłoszony do UOKiK-u.

Przypomnijmy, ze to kolejna lokalizacja, którą Kaufland chce nabyć od Tesco. Na przełomie sierpnia i września do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło pięć wniosków o zgodę na przejęcie przez Kaufland pięciu placówek Tesco w pięciu dużych miastach. Chodziło o sklep przy Cienistej 30 w Gdańsku, Orkana 4 w Lublinie, Długiej 37/47 we Wrocławiu, Stalowej 60/64 w Warszawie i Wielickiej 259 w Krakowie.

"W ramach zamierzonej koncentracji jeden przedsiębiorca – Kaufland Polska Markety sp. z o.o. sp. k. z siedzibą we Wrocławiu nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków do powierzchni handlowej, która jest częścią powierzchni handlowej obecnie wykorzystywanej przez Tesco Polska sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie do prowadzenia wielkopowierzchniowego sklepu detalicznego z niewyspecjalizowaną sprzedażą artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku [...]" – napisał Kaufland w upublicznionych w środę, a złożonych 30 sierpnia wnioskach.

Zgłaszana koncentracja stanowi drugi etap wieloetapowej koncentracji, który poprzedzi sprzedaż na rzecz spółek Snowfinch 19 sp. z o.o. II sp. k z siedzibą w Warszawie oraz Zodiac S.à.r.l. z siedzibą w Luksemburgu praw do nieruchomości, na której znajduje się obiekt handlowy, w którym mieści się Tesco Gdańsk.

Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz. Grupa Schwarz poprzez sieci Lidl i Kaufland prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m. in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero). W Polsce Grupa Schwarz działa poprzez własne sieci Kaufland, Lidl i PreZero.

Tesco Polska prowadzi na terenie Polski sieć wielkopowierzchniowych sklepów detalicznych z niewyspecjalizowaną sprzedażą. O jego kłopotach pisaliśmy na handeleextra.pl tutaj.

Magdalena Weiss 2656 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.