ZM Henryk Kania trafi do Cedrobu. Z serwerem

Rada wierzycieli Zakładów Mięsnych Henryk Kania w restrukturyzacji podjęła uchwałę, w której wyraziła zgodę na zawarcie umowy dzierżawy z Cedrobem. Jednocześnie odzyskano serwer produkcyjny firmy.

Uchwała wejdzie w życie z dniem jej podjęcia, o ile nie zostanie uchylona przez sędziego-komisarza. Projekt umowy dzierżawy przewiduje, że Cedrob będzie mógł używać „zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rozbioru, produkcji, przetwórstwa, konfekcjonowania i dystrybucji mięsa” i korzystać z niego. Koszty prowadzenia działalności ponosić ma dzierżawca, a umowa ma zostać zawarta na 12 miesięcy od momentu uzyskania zgody UOKiK-u na przejęcie kontroli nad ZM Henryk Kania. Cedrob ma płacić Kani 300 tys. zł netto miesięcznie z tytułu dzierżawy, będzie tez musiał pokryć podatek od nieruchomości i inne „daniny publiczne”. W razie decyzji o sprzedaży AM Henryk Kania, Cedrob ma umożliwić potencjalnym inwestorom przeprowadzenie due dilligence, jednak zachowuje prawo pierwokupu.

Dodatkowo producent poinformował, że udało mu się odzyskać serwer produkcyjny, wywieziony wcześniej z terenu zakładów.

Centralne Biuro Śledcze Policji odnalazło serwer na terenie nieruchomości należącej do osoby trzeciej i go zabezpieczyły. 3 października 2019 r. serwer został zwrócony spółce, przy czym dopiero 7 października 2019 r. możliwe było potwierdzenie, iż jest to serwer należący do spółki.

Przypomnijmy. Pracownicy zakładów mięsnych z Pszczyny i znajomi Henryka Kani juniora twierdzą, że ten od kilku tygodni nie pojawia się w firmie i nie kontaktuje z wyznaczonym przez sąd zarządcą. Tymczasem Zakłady Mięsne Henryk Kania od czerwca pozostają w postępowaniu układowym, gdyż na skutek braku płynności finansowej były zmuszone wstrzymać produkcję. O sprawie pisaliśmy m.in. tutaj.

Magdalena Weiss 2601 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.