Trwa jesienny festiwal win w Auchan

6 października Auchan zaprosiło do warszawskiej Fortecy na premierową degustację win, która zainaugurowała akcję handlową Jesienny Festiwal Win we wszystkich sklepach tej sieci. 47 wystawców z Polski i z zagranicy prezentowało wybór ponad 300 win z różnych stron świata.

Spotkanie było okazją do degustacji win, które od 7 października są w sprzedaży w Auchan.

- Ofertę na festiwal przygotowujemy już od wiosny, jeżdżąc po europejskich winnicach, rozmawiając z winiarzami, starannie dobierając ciekawe wina, czasem od producentów tak małych, że trudno ich znaleźć na mapie – opowiada Nicolas Idkowiak, kupiec Wina Auchan, Auchan Polska.

W ofercie festiwalowej znalazły się również bardziej znane marki w limitowanych edycjach lub wyprodukowane z odmian, które prezentowane są tylko podczas festiwalu.

Goście, m.in. zaproszeni klienci sklepów a także przedstawiciele gastronomii, mieli okazję również poznać i porozmawiać z sommelierami, którzy w każdy weekend pomagają kupującym w wyborze win w sklepach Auchan. Festiwal Win potrwa do 17 października.

Miesięcznik „Handel” oraz portal handelextra.pl patronowali wydarzeniu.

Katarzyna Pierzchała 3480 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.