Nowy członek zarządu: awans wewnętrzny w Lidlu

Lidl rozszerza skład zarządu. Właśnie dołączył do niego Włodzimierz Wlaźlak, związany z firmą już 17 lat.

Sukces sieci Lidl w Polsce można mierzyć tworzonymi nowymi miejscami pracy, budową nowych sklepów i centrów dystrybucji, wsparciem dla eksportu będącego platformą wzrostu polskich przedsiębiorstw czy rozwojem szerokiej oferty, zrównoważonych, wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach. Szczególną atencją pracowników firmy cieszą się historie karier współpracowników – potwierdzające tezę, iż 55% awansów w firmie są to awanse wewnętrzne.

- Lidl w Polsce zatrudnia blisko 20 tysięcy pracowników. Dla nich wszystkich tworzymy taką politykę personalną, która czyni z naszej sieci lidera wśród pracodawców branży handlowej – podkreśla Maksymilian Braniecki, prezes zarządu Lidl Polska.

Jest on dumny z tego, iż w związku z rozwojem sieci w Polsce awansowano właśnie kolejnego kolegę do zarządu Lidl Polska. - Jest to nasz wieloletni współpracownik Włodzimierz Wlaźlak. Włodek razem z Maciejem Tylkowskim oraz Januszem Włodarczykiem kierować będzie strukturami pionów sprzedaży w Polsce. Życzę mu wielu kolejnych sukcesów oraz satysfakcji z pracy – mówi Braniecki.

Włodzimierz Wlaźlak związany jest z Lidl Polska już 17 lat. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu regionalną spółką sprzedaży. W ubiegłym roku czasowo zastępował członka zarządu spółki narodowej Lidl Niemcy. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz Justus-Liebig-Universität w Gießen. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. Pasjonat piłki nożnej, żeglarstwa morskiego oraz narciarstwa.

 

Katarzyna Pierzchała 3179 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }