Olimp Labs wybuduje fabrykę żywności funkcjonalnej

Koszt inwestycji wynisie ponad 200 mln zł.

Projekt o nazwie Future Foods 4.0 współfinansowany jest przez program operacyjny Inteligentny Rozwój nadzorowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Na jego realizację polska firma farmaceutyczna pozyskała 60 mln zł z Funduszy Europejskich z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, nadzorowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Firma dzięki rozbudowie już istniejącego, jednego z najnowocześniejszych w Europie Ośrodków Badawczo-Rozwojowych, będzie wstanie konkurować z kolejnymi produktami na globalnych rynkach. Nowa linia produkcyjna pozwoli na tworzenie wyrobów, które zawierają żywe kultury bakterii probiotycznych.

Zdaniem firmy nowa część laboratoryjna oraz produkcyjna to miejsca pracy dla wysokiej klasy specjalistów projektujących żywność przyszłości. Inwestycja to także transfer wiedzy i technologii na Podkarpacie, który ma ogromne znaczenie dla rozwoju regionu jak i całej polskiej gospodarki. W dodatku projekt realizowany będzie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, co pozwoli na zwiększenie konkurencyjności wytwarzanych wyrobów.

Olimp Lab obecna jest na ponad 100 światowych rynkach, a rozbudowa Ośrodka Badawczo-Rozwojowego ma na celu zwiększenie udziału firmy w kolejnych kategoriach eksportowych. Firma produkuje suplementy diety w standardzie farmaceutycznym. Do rozwoju produktów wykorzystuje najnowszą aparaturę laboratoryjną, w tym jedyny w Polsce i jeden z dziewięciu na świecie sztucznych układów pokarmowych, pozwalający na niezwykle precyzyjne określenie tego jak różne produkty żywnościowe, suplementy diety czy leki wzajemnie wpływają na swoje przyswajanie oraz na skład mikrobioty w jelitach.

Zdjęcie: www.olimp-labs.com

Joanna Hamdan 9982 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }