Związkowcy Tesco chcą dodatkowych wypłat

"Solidarność" w Tesco zaproponowała, by pracodawca wypłacił zwalnianym pracownikom dodatkowe 2,5 tys. zł.

3 października 2019 r. w Krakowie odbyło się spotkanie ws. zwolnień grupowych ogłoszonych przez Tesco Polska 18 września 2019 r. Pisaliśmy o nich na handelextra.pl tutaj.

Spotkanie dotyczyło konsultacji rozpoczętych zgodnie z ustawą z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

Podczas spotkania strony nie doszły do porozumienia.

Strona związkowa zaproponowała między innymi dodatkowe świadczenia dla zwalnianych pracowników w wysokości 2500 zł oraz dodatkowo świadczenie w wysokości 500 zł uzależnione od stuprocentowej obecności w pracy.

- Związki zawodowe zaproponowały również, aby prawo do dodatkowych świadczeń mieli pracownicy przebywający na długotrwałym zwolnieniu lekarskim np. po wypadku w pracy, pracownicy którzy mieli planowane zabiegi lub pracownicy którzy zachorowali przed ogłoszeniem zwolnień grupowych i przebywają na zwolnieniu lekarskim - informują związkowcy.

Po wysłuchaniu strony społecznej przedstawiciele pracodawcy poinformowali organizacje związkowe, że przed upływem konsultacji, czyli do 8 października 2019 r., odpowiedzą na przedstawione propozycje.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2543 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.