Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

JTI Polska wchodzi na rynek papierosów elektronicznych

JTI Polska rozpoczęła sprzedaż papierosów elektronicznych Logic Compact z wymiennymi kapsułkami. Płyn nikotynowy używany do ich produkcji jest wytwarzany w fabryce JTI w Starym Gostkowie k. Łodzi.

Jest to kolejna inwestycja JTI w produkty alternatywne do papierosów. W ubiegłym roku firma ogłosiła, że zainwestuje 100 mln dolarów w fabrykę produkującą nowatorskie wyroby tytoniowe, wykorzystujące technologię podgrzewania tytoniu. W Starym Gostkowie produkowane są jednak także wyroby tradycyjne, w tym papierosy i tytoń do palenia.

Łączna wartość inwestycji Grupy JTI w Polsce w ostatnich 10 latach przekroczyła 800 mln dolarów.

Logic Compact będzie wkrótce dostępny w kilkunastu tysiącach punktów sprzedaży na terenie całego kraju.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani wejściem w nową kategorię produktów. Logic Compact i technologia wymiennych kapsułek nikotynowych pozwala nam na zaoferowanie dorosłym osobom palącym nowoczesnej alternatywy dla wyrobów tradycyjnych, z zachowaniem pełnej kontroli nad jakością produktu. Prostota kształtu oraz użytkowania tego e-papierosa doskonale odpowiada dzisiejszym oczekiwaniom konsumentów – uważa Andrzej Skubiszewski, prezes zarządu JTI Polska.  

Logic Compact składa się z niewielkiego urządzenia podgrzewającego płyn nikotynowy zawarty w zamkniętej kapsułce. Na początek firma oferuje konsumentom dwa warianty kolorystyczne urządzeń w sugerowanej cenie detalicznej 59 zł za sztukę oraz cztery warianty smakowe kapsułek (7,5 zł za sztukę).

E-papierosy i inne tzw. nowatorskich wyrobów tytoniowych. Swoje wyroby w tych kategoriach mają najwięksi gracze na rynku tradycyjnych papierosów, w tym Philip Morris, który produktami bezdymnymi chciałby z czasem zastąpić tradycyjne papierosy.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.