Kaufland testuje zakupy na wagę do własnych opakowań

Sieć testuje możliwość pakowania produktów ze stoisk z obsługą do opakowań własnych klientów. Od początku października z usługi można skorzystać w 11 marketach w Polsce. Podobną inicjatywę ma już Carrefour.

Do szklanego lub plastikowego pojemnika, słoika lub woreczka wielorazowego użytku. Od początku października w wybranych marketach sieci Kaufland klienci mogą pakować żywność do przyniesionych przez siebie opakowań wielokrotnego użytku. Usługa obejmuje produkty ze stoisk z obsługą, czyli sery, wędliny i produkty garmażeryjne – z wyłączeniem mięsa i drobiu.

By móc skorzystać z tej możliwości, o zamiarze dokonania zakupu do opakowania własnego należy poinformować pracownika punktu informacyjnego marketu. Jeśli opakowanie ma atest dopuszczający je do kontaktu z żywnością, jest czyste, szczelne i nieuszkodzone, pracownik Kaufland oznacza je specjalną naklejką. Ta stanowi informację dla obsługującego stoisko, że sery, wędliny czy produkty garmażeryjne mogą trafić do pojemnika. Przed ważeniem produktów pracownik stoiska taruje wagę, czyli zeruje na niej masę danego opakowania, a następnie po zważeniu pojemnika z produktami nakleja na pojemnik klienta etykietę cenową. Ta stanowi podstawę do dokonania płatności – zarówno w kasach tradycyjnych, jak i samoobsługowych.

Nowa usługa przechodzi teraz fazę miesięcznych testów w 11 wybranych marketach sieci Kaufland w Polsce. Akcja jest jednym z elementów strategii CSR sieci i przyświecającego jej hasła „Działanie robi różnicę”. Ta obejmuje szereg działań na rzecz ochrony środowiska, w tym redukcję zużycia plastiku. Sieć planuje m.in. że do 2025 roku przynajmniej o 20% zredukuje zużycie tworzywa sztucznego w swoich sklepach, a 100% opakowań marek własnych będzie można poddać recyklingowi.

Podobną inicjatywę ogłosił w lipcu br. Carrefour. Po udanych testach w Bydgoszczy i Toruniu, już we wszystkich hiper- i supermarketach w Polsce Carrefour wprowadził wówczas możliwość zrobienia zakupów z wykorzystaniem własnych opakowań. Podobnie jak w Kauflandzie dotyczy to produktów na wagę, a więc głównie serów i wędlin. Szczegóły tutaj.

Markety sieci Kaufland objęte testową usługą:

 •  Brzeg - ul. Łokietka 24A
 • Giżycko - ul. Kazimierza Wielkiego 2

 • Gostynin - ul. Wojska Polskiego 15

 • Kraków – ul. Norymberska 1

 • Legionowo - ul. Zegrzyńska 115

 • Mysłowice - ul. Fryderyka Chopina 1

 • Sosnowiec - ul. 11 Listopada 124

 • Wrocław – ul. Legnicka 62 A

 • Wrocław - ul. Bardzka 1 a

 • Wrocław -ul. Sieradzka 7

 • Zabrze - Al. Korfantego 5

 

Katarzyna Pierzchała 3493 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.