InPost uruchamia cztery kolejne sortownie

InPost wynajmie ponad 21 tys. mkw. powierzchni w czterech centrach dystrybucyjnych Panattoni Europe.

InPost wynajął ok. 5 tys. mkw. powierzchni w każdym z czterech centrów dystrybucyjnych Panattoni Europe – Panattoni Park Toruń II, Panattoni Park Bydgoszcz II, Panattoni Park Szczecin II oraz Panattoni Park Opole – w tym ok. 700 mkw. na biura. Rozpoczęcie prac sortowni planowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku.

Tym samym InPost będzie dysponować już ośmioma centrami logistycznymi: czterema nowymi powierzchniami Panattoni Europe, dotychczasową, rozbudowaną centralną sortownią w parku magazynowym P3 Piotrków, dwiema sortowniami w nowych parkach logistycznych – 7R Park Sosnowiec oraz 7R Park Warszawa, a także nowoczesnym obiektem w parku logistycznym MLP Poznań West.

– W pracy z ogromnym wolumenem przesyłek bardzo istotna jest sprawna obsługa i wydajność operacyjna centrów dystrybucyjnych. Nowe sortownie spełniają nasze bardzo wysokie wymagania – zarówno w aspekcie lokalizacji i skomunikowania z głównymi arteriami drogowymi, jak też odpowiedniej liczby doków i wiat kurierskich. Kolejne 4 centra logistyczne znacznie zwiększą naszą wydajność w aż trzech województwach: kujawsko-pomorskim, opolskim oraz zachodniopomorskim – mówi Rafał Brzoska, prezes InPostu.

Jak informuje spółka, liczba paczkomatów InPostu wynosi już 5 tys. i przekracza liczbę placówek własnych Poczty Polskiej (4,6 tys.).

– Możliwość podjęcia współpracy w tych regionach z partnerem takim, jak InPost – to dla nas bardzo ważny sygnał. Dowodzi on, że nasze plany inwestycyjne spełniają oczekiwania czołowych podmiotów branży logistycznej w Polsce. Mowa tu przecież o współpracy z dynamicznie rozwijającym się operatorem logistycznym nie w jednej, a w czterech nowych lokalizacjach. Jako deweloper powierzchni przemysłowych pierwsi dostrzegliśmy potencjał drzemiący w Toruniu, Szczecinie, Bydgoszczy i Opolu – a dziś to myślenie procentuje, czego najlepszym dowodem jest nasza współpraca z InPostem – mówi Dorota Jagodzińska, dyrektor zarządzający z Panattoni Europe.

W Bydgoszczy, Szczecinie i Opolu mogą być jednocześnie obsłużone 4 TIR-y oraz ok. 115 busów kurierskich. W lokalizacji toruńskiej ładować się może w tym samym czasie 10 TIR-ów i 137 busów kurierskich. Wszystkie obiekty to magazyny klasy A, spełniające wymogi certyfikacji wielokryterialnej budynków typu BREEAM.

Jak podaje InPost, 63% kupujących w Internecie deklaruje, że najczęściej korzystają z usług oferowanych przez tę spółkę, a to najwyższy wynik wśród wszystkich firm logistycznych działających w Polsce. Wysoki odsetek korzystania z Paczkomatów InPost jest notowany nie tylko w dużych (81%) czy średnich (77%) miastach, ale także wśród mieszkańców wsi (71%) i mniejszych miasteczek (74%). Podobnie wysoki poziom wskazań jest wśród użytkowników we wszystkich grupach wiekowych – w tym powyżej 50 lat – 65%, a powyżej 60 lat 58%.

InPost – na mocy porozumienia o współpracy – rozpoczął instalację Paczkomatów przy sklepach Dino, Lidl oraz Kaufland w całej Polsce, a także w Centrach Handlowych Auchan. Paczkomaty InPost są też najczęstszą oferowaną formą dostawy zakupów w sklepach internetowych wg raportu serwisu Furgonetka.pl. Aż 74% dużych sklepów oraz 44% małych i średnich oferuje dostawę do Paczkomatów InPost. Średni koszt dostawy za ich pośrednictwem to 10 złotych w mniejszych i 9 złotych w dużych sklepach internetowych.

W tym roku InPost udostępnił nową aplikację mobilną na telefony pracujące pod kontrolą systemów iOS i Android. W ramach aplikacji użytkownicy mogą skorzystać bezpłatnie z usług, które obejmują m.in. statusy i śledzenie drogi przesyłek oraz dodatkowe powiadomienia.

W 2018 r. InPost zrealizował ponad 86 mln dostaw, czyli więcej o 52,5% rok do roku, odnotował 56,3-proc. wzrost wolumenu przesyłek do Paczkomatów, 45,5-proc. wzrost wolumenu paczek kurierskich InPost, a w szczycie świątecznym wzrosty wolumenów dostaw do Paczkomatów przekroczyły 92%.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }