Stokrotka świętuje 25-lecie

Mija 25 lat od powstania spółki Eden, która w niedługim czasie zainwestowała w otwarcie pierwszej Stokrotki. Dzisiaj sieć to już ponad 600 sklepów, 11 tysięcy pracowników oraz 11 punktów logistycznych w strategicznych miejscach Polski. Ten rok chce zamknąć liczbą 130 nowych sklepów.

Dwadzieścia pięć lat temu Stokrotka równała się jednemu osiedlowemu sklepowi w małej miejscowości na Lubelszczyźnie i zespołowi składającemu się z kilkunastu osób. Tempo rozwoju było stabilne – powstawało najpierw kilka, później kilkanaście sklepów rocznie. Za każdym razem wydawało się, że spółka bije swój rekord – dopóki nie pobiła kolejnego.

W minionym roku sieć została wykupiona przez litewskiego inwestora – Maxima Grupe, co pozwala na jeszcze bardziej intensywny rozwój oraz nowe inwestycje. Stokrotka planuje zamknąć rok 2019 z około 130 nowymi sklepami.

Dzisiaj Stokrotka to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się sieci handlowych w Polsce. Odzwierciedla się to zarówno w powstawaniu kolejnych sklepów na terenie całego kraju, ale także w nowoczesnych punktach dystrybucyjnych.

- Z optymizmem patrzymy w przyszłość mając pewność, że decyzje biznesowe, które teraz podejmujemy będą procentować przez lata. Otwarcie Centrum Dystrybucji w Psarach czy rozbudowa Centrum Dystrybucji w Lublinie jest po to, aby nasi klienci otrzymywali jeszcze lepszą jakość produktów - mówi Arunas Zimnickas, prezes zarządu, dyrektor zarządzający Stokrotka.

Podkreśla przy tym, że Stokrotka to firma o mocnych fundamentach i długim doświadczeniu. Tworzy ją zespół doświadczonych ludzi z pasją, ogromną wiedzą i przekonaniem, że nie ma rzeczy niemożliwych.

- To daje nam bezpieczeństwo i poczucie, że każda podjęta inicjatywa, każda decyzja prowadzi nas do celu, jakim jest satysfakcja naszych klientów i pracowników oraz umacnianie naszej pozycji na polskim rynku detalicznym – dodaje Arunas Zimnickas.

Katarzyna Pierzchała 3493 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.