Polomarket z dobrymi wynikami po III kwartale

Polska sieć supermarketów, po bardzo dobrym drugim kwartale ze sprzedażą LfL ponad 10%, w trzecim kwartale osiągnęła wynik blisko 5,5%. Prognoza sprzedaży detalicznej sieci w 2019 r. to 2,5 mld zł netto.

Od blisko czterech lat Grupa Polomarket konsekwentnie realizuje nową strategię zrównoważonego wzrostu opartego o solidne filary w kluczowych obszarach funkcjonowania. Zoptymalizowała między innymi ofertę produktową, zmodernizowała blisko połowę swoich placówek oraz dopracowała całościowy koncept modelowego sklepu. Te wszystkie działania przynoszą oczekiwane i wymierne efekty.

Bardzo dobre wyniki sprzedażowe Grupy to efekt nałożenia zarówno dobrych parametrów związanych z liczbą transakcji w sklepach, jak i dynamicznie rosnącej średniej wartości koszyka. Oba parametry to wypadkowa działań w obszarze oferty dla klienta, miejsca sprzedaży i marketingu. W tym ostatnim obszarze Grupa konsekwentnie od kilku lat stawia na wielonarzędziowe budowanie lojalności swoich klientów. Przykładem jest program lojalnościowy sieci obejmujący już blisko 1,1 mln aktywnych uczestników wzbogacony miesiąc temu o nową, bardzo rozbudowaną aplikację mobilną. Sieć od kilku lat wykorzystuje zaawansowane narzędzia do mierzenia customer experience.

Grupa Polomarket to polska sieć supermarketów, którą tworzą spółki detaliczne prowadzące sklepy. W jej skład wchodzi również spółka logistyczna. Operator zaczynał w 1997 roku od 27 sklepów. Dziś jest ich ponad 280 na terenie całej Polski i blisko 2,5 mld obrotu netto rocznie. Sieć miesięcznie odwiedza prawie 9 mln klientów w całym kraju. Jest pracodawcą dającym zatrudnienie ponad 6 300 osobom.

Katarzyna Pierzchała 3493 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.