Zmiany w zarządzie spółki Anwim

1 października br. zarząd firmy Anwim poszerzył się o nowego członka. Został nim Filip Puchalski, który pełni funkcję dyrektora ds. operacyjnych. Będzie odpowiadał za zarządzanie operacyjne siecią stacji paliw Moya, rozwój Caffe Moya, zakupy centralne i marketing.

Na zdjęciu: Filip Puchalski, dyrektor ds. operacyjnych w randze członka zarządu, Anwim.

Zmiany w strukturze zarządu spółki spowodowane są rozwojem firmy na polskim rynku paliw.

- W świetle planowanego rozwoju sieci stacji paliw Moya i wyzwań, które stoją przed nami, konieczna jest reorganizacja wewnętrznego funkcjonowania firmy tak, by usprawnić naszą pracę, a co za tym idzie zapewnić realizację ambitnych celów – tłumaczy Rafał Pietrasina, prezes zarządu spółki Anwim.

Jego zdaniem zmiana, która została wprowadzona od 1 października 2019 r. ma polepszyć efektywność codziennej pracy operacyjnej, wzajemnej komunikacji oraz wzmocnić kwestie odpowiedzialności i umocowania decyzyjnego w ramach działań podejmowanych w poszczególnych obszarach firmy.

Anwim jest właścicielem marki Moya. Sieć składa się z ponad 220 stacji paliw rozmieszczonych przy głównych szlakach komunikacyjnych na terenie całej Polski. Do końca bieżącego roku firma zakłada powiększenie sieci do około 250 stacji, a do 2023 r. do minimum 350 stacji paliw.

Filip Puchalski pracę w spółce Anwim rozpoczął w październiku 2014 r. na stanowisku kierownika projektu ds. stacji automatycznych. Następnie został mianowany zastępcą, a później kierownikiem działu ekspansji. Kolejnym szczeblem w karierze Filipa Puchalskiego było objęcie stanowiska kierownika działu rozwoju. Obecnie jest dyrektorem ds. operacyjnych w randze członka zarządu.

Wcześniejsze doświadczenia zawodowe zdobywał w działach marketingu SWPS i Columna Medica. Tuż przed dołączeniem do spółki Anwim obejmował stanowisko sekretarza generalnego Polskiego Związku Triathlonu. Jest absolwentem studiów licencjackich z politologii, magisterskich z socjologii oraz podyplomowych z zakresu PR, reklamy i komunikacji wizerunkowej.

Obecnie zarząd spółki Anwim składa się z czterech członków: Rafała Pietrasiny, prezesa zarządu, Pawła Grzywaczewskiego, dyrektora ds. sprzedaży i rozwoju sieci Moya, Zbigniewa Łapińskiego, dyrektora ds. zaopatrzenia, logistyki i klientów kluczowych oraz Filipa Puchalskiego, dyrektora ds. operacyjnych.

 

Katarzyna Pierzchała 5271 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.