Dyskont Tesco idzie pod topór

Po roku od otwarcia sieci Jack's, Tesco zamyka pierwszy z dyskontów.

Znajdujący się w Rawtenstall na północ od Manchesteru sklep został otwarty w tym roku. Tesco potwierdziło, że w odpowiedzi na żądania konsumentów zastąpi dyskont klasycznym formatem Tesco o powierzchni 3,7 tys. mkw.

– Jesteśmy zadowoleni, mogąc przywrócić Tesco w Rawtenstall przed świętami – mówi Jason Tarry, prezes Tesco w Wielkiej Brytanii. – Posłuchaliśmy głosu konsumentów i będziemy czekać na nich w odświeżonym sklepie.

Wszyscy pracownicy likwidowanego Jacka przejdą do pracy w Tesco.

Lider brytyjskiego rynku ma obecnie 10 sklepów pod szyldem Jack's. Pierwszy z nich został uruchomiony we wrześniu 2018 roku z zapowiedzią otwarcia kolejnych 10-15 w ciągu pół roku. Miał on być remedium na skuteczną ekspansję Lidla i Aldiego w Zjednoczonym Królestwie. Pisaliśmy o tym na handelextra.pl tutaj. Z komentarzy klientów pod artykułem w Retail Gazette wynika, że preferują oni zakupy w Aldim, a gdy ten jest niedostępny w pobliżu, woleliby Tesco zamiast Jacka.

Z ostatnich danych Kantara za 12 tygodni zakończonych 11 sierpnia wynika, ze udziały Tesco w brytyjskim rynku spadły o 0,4 pkt proc. do 27%, choć sieć z sukcesem zwiększała sprzedaż swoich tanich marek własnych, uzyskując z niej o 29 mln funtów więcej niż rok wcześniej. Tymczasem Lidl zwiększył wartość sprzedaży w tym okresie o 7,7% i ma już 5,9% rynku, natomiast Aldi wzrósł o 6,2%, a jego udziały wynoszą już 8,1%, o pół punktu proc. więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku.

Grafika: Kantar

Magdalena Weiss 2543 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.