Żywiec Zdrój zainwestuje w swój zakład 90 mln zł

Kosztem 90 mln zł firma Żywiec Zdrój rozbuduje swój zakład rozlewniczy w gminie Radziechowy-Wieprz. Inwestycja powstaje na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a jej zakończenie planowane jest na pierwszą połowę 2020 r.

Po ukończeniu rozbudowy, zakład rozlewniczy Żywiec Zdrój w gminie Radziechowy-Wieprz ma wyróżniać się nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie ergonomii pracy oraz ochrony środowiska. Realizacja inwestycji, której całkowita wartość wyniesie ponad 90 mln zł, przełoży się także na wzrost zatrudnienia i zwiększenie mocy produkcyjnej zakładu, dzięki czemu będzie on w stanie odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie rynku wód butelkowanych.

Rynek wody butelkowanej w Polsce rośnie bowiem nieprzerwanie od kilku lat i wciąż wykazuje potencjał do dalszego rozwoju. Potwierdzają to dane rynkowe - w latach 2017-2018 sprzedaż wody butelkowanej wzrosła bardziej (16,6%) niż cały segment napojów bezalkoholowych (10,4%)1. Jest to efekt przede wszystkim rosnącej świadomości społecznej w zakresie wpływu żywienia na zdrowie, w tym również roli właściwego nawodnienia. Dlatego konsumenci coraz chętniej sięgają po wodę czy napoje niskokaloryczne, które stanowią alternatywę dla tych wysokosłodzonych.

Rozbudowywany zakład jest jednym z najnowocześniejszych w całej grupie spółek Danone (Żywiec-Zdrój należy do grupy Danone). W obiekcie wybudowanym w 2016 r. za 100 mln zł na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej już teraz stosowane są liczne rozwiązania przyjazne środowisku, np. nowoczesne gazowe kotły grzewcze czy specjalne urządzenia odzyskujące ciepło wytwarzane przez pracujące instalacje.

Żywiec Zdrój ma dwa zakłady rozlewnicze, które działają na Żywiecczyźnie, a także biuro w Cięcinie. Firma zatrudnia łącznie ponad 360 pracowników. Rozbudowa zakładu w gminie Radziechowy - Wieprz przyniesie nowe miejsca pracy.

 

 

Ilona Mrozowska 3591 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.