Sephora wspiera dziewczęta z domów dziecka

Przez dwa miesiące w pięciu perfumeriach sieci doświadczenie zawodowe zdobywały podopieczne programu FUN.TECH.FUTURE.

Na przełomie lipca-września pięć dziewcząt objętych programem trafiło do perfumerii Sephora w Warszawie, Gdyni, Bielsko-Białej, Lublinie i Włocławku na płatny, dwumiesięczny staż, gdzie pod opieką mentorek z ramienia Sephora, zdobyły praktyczne przygotowanie do pracy w sektorze retail.  
 
Oprócz staży, w kilkunastu perfumeriach Sephora w lipcu i sierpniu zorganizowano grupowe warsztaty dla 130 podopiecznych projektu, podczas których pod okiem makijażystek Sephora odkrywały tajniki „First job make up”, czyli makijażu biznesowego. Każda z uczestniczek warsztatu otrzymała m.in. zestaw kosmetyków Sephora Collection do samodzielnego odtworzenia zdobytych umiejętności.
 
FUN.TECH.FUTURE. to program edukacyjno-zawodowym z elementami job shadowingu i mentoringu, stworzony z myślą o młodych kobietach w wieku 18-19 lat, które właśnie wchodzą w dorosłość i potrzebują motywacji, konkretnej wiedzy oraz wsparcia, by zbudować kompetencje potrzebne do wejścia na rynek pracy. Wszystko po to, aby pomóc im w usamodzielnieniu się i ułatwić wejście w dorosłość. Główne elementy projektu to: warsztaty w wybranych lokalizacjach w całej Polsce, dedykowane kursy on-line i video pigułki wiedzy, płatne staże oraz mentoring dla najzdolniejszych uczestników podczas kampusu.
 
Program, którego organizatorem jest Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką, został zrealizowany m.in. dzięki funduszom zebranym ze sprzedaży świątecznej maskotki charytatywnej Sephora. Sieć zapowiada kontynuację wsparcia dla programu FUN.TECH.FUTURE. w przyszłym roku.
 
Joanna Hamdan 13233 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.