Helio bez sukcesu w wezwaniu

Nie udało się Leszkowi Wąsowiczowi i spółce Helio zebrać 90% akcji spółki, co pozwoliłoby na ogłoszenie przymusowego wykupu od udziałowców mniejszościowych.

Na zdjęciu: producent bakalii firma Helio na razie zostaje na GPW

Tylko 1554 akcje udało się skupić w drugim terminie wezwania większościowym akcjonariuszom Helio. To zaledwie nieco ponad 0,03% udziałów. Oznacza to, że łącznie w obu terminach skupili 3,36% i teraz należy do nich 80,5% kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

Celem wezwania był natomiast zakup 22,86% akcji spółki i zapewnienie sobie 100-proc. własności, po czym zejście z warszawskiego parkietu. Tymczasem akcjonariusze mniejszościowi nie chcieli pozbyć się akcji po cenie 10,54 zł za sztukę, która była maksymalną ceną, na jaką zgodziło się walne zgromadzenie w sierpniu br. Tymczasem rynkowa cena od 10 września przekracza ten pułap. Dzień po ogłoszeniu niepowodzenia wezwania akcje Helio kosztują 11 zł.

Cena jaką proponujemy wydaje się być uczciwa i interesująca w porównaniu do średnich cen w ostatnim czasie. Fakty są bowiem takie, że cena w wezwaniu nie tylko uwzględnia dodatkową premię względem ceny rynkowej sprzed wezwania, średniej ceny z ostatnich 3 i 6 miesięcy, lecz jest wyższa od średniego kursu akcji Helio z ostatnich 5, 10 lat, czy nawet średniej z całego okresu notowań spółki na warszawskim parkiecie. Zachęcam zatem naszych inwestorów do skorzystania z możliwości jaką daje udział wezwaniu – komentował Leszek Wąsowicz po podniesieniu ceny z 9 zł, co nastąpiło w sierpniu.

Zapisy w drugim terminie zakończono 20 września.

W tej sytuacji wzywający nie dysponują dostatecznymi udziałami, by zarządzić przymusowy wykup.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 2543 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.