Kaufland optymalizuje pracę w marketach

W tym roku wszystkie placówki sieci zostały wyposażone w nowoczesne, elektryczne wózki paletowe, które zastąpiły ręczne używane do pracy z ciężkimi ładunkami.

Jest to kolejny krok sieci zmierzający do ułatwienia pracy, przy jednoczesnym wzroście jej efektywności.

Jak podkreśla Kaufland nowe modele wózków paletowych są znacznie mniejsze i bardziej poręczne od swoich poprzedników. Są łatwe w obsłudze, a baterie litowo-jonowe umożliwiają ich szybkie ładowanie. Dzięki temu nowe wózki w istotny sposób ograniczą ręczne prace transportowe, poprawiając tym samym bezpieczeństwo i ergonomię pracy we wszystkich marketach.

- Nowoczesne, elektryczne wózki paletowe to kolejny krok firmy Kaufland do optymalizacji procesów, poprawy ergonomii pracy i przede wszystkim ciągłej dbałości o bezpieczeństwo naszych pracowników - komentuje Justyna Przybylska, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej sieci Kaufland.

Wózki o ładowności do 1200 kg będą mogły być obsługiwane tylko przez osoby, które przejdą odpowiednie szkolenie stanowiskowe na terenie marketu, potwierdzone w karcie szkolenia wstępnego BHP.

Joanna Hamdan 10023 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }