Colian Logistic świętuje dziesięć lat działalności

Firma, która powstała z potrzeby wsparcia magazynowania, sprzedaży i dystrybucji produktów spółek Jana Kolańskiego, w dekadę wyrosła na firmę logistyczną o globalnym zasięgu.

Jak mówi mówi Tomasz Kosik, prezes Colian Logistic, to logistyka buduje przewagę konkurencyjną, ponieważ producenci wiążąc się z doświadczonym operatorem, oferującym kompleksowe usługi spedycji, magazynowania i customer service, mogą skupić się na procesach sprzedaży.

- Colian jako grupa posiadająca 6 zakładów i prowadząca produkcję i dystrybucję w obrębie 4 dywizji biznesowych: słodyczy, kulinariów (przyprawy i bakalie), lodów oraz napojów, wie to najlepiej - uważa Tomasz Kosik.

Aktualnie Colian Logistic świadczy usługi nie tylko na potrzeby Grupy Colian - spółka stała się bowiem dostawcą usług logistycznych na skalę międzynarodową. Dysponuje 60 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 100 tys. składowanych palet. Rocznie obsługuje 200 tys. zleceń. Do dyspozycji partnerów i kontrahentów pozostaje 9 oddziałów spedycji.

Przyszłość firmy to dalsze inwestycje m.in. w automatyzację i cyfryzację procesów, a także rynki wschodzące. Do obecnych oddziałów rozsianych po całej Polsce (w Kostrzynie Wielkopolskim, Kaliszu, Bielanach Wrocławskich, Lublinie, Bydgoszczy, Strykowie, Katowicach, Pruszkowie, Wykrotach, Robakowie i Glince Duchownej), wkrótce dołączy nowy, w pełni zautomatyzowany magazyn w Opatówku, o budowie którego ostatnio podjęto decyzję.

 

Joanna Hamdan 10023 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }