Tesco znowu zwalnia

Redukcją objętych zostanie ponad 2100 osób.

NSZZ "Solidarność" pracowników Tesco Polska otrzymało zawiadomienie o zamiarze rozwiązania kolejnych umów z pracownikami sieci.

Przyczyną grupowych zwolnień jest zamknięcie sklepów w formatach hipermarket, compact hipermarket oraz supermarket.

Dotyczy to pięciu placówek detalisty w: Bydgoszczy przy ul. Toruńskiej 101, Piastowie przy ul. Tysiąclecia 7, Sosnowcu przy ul. 1-go Maja 21-23, Warszawie przy ul. Wolskiej 71/73 oraz Zabierzowie przy ul. Leśnej 2a.

Zwolnienia obejmą stanowiska podstawowe - maksymalnie 1996 osób oraz stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami - maksymalnie 121 osób i odbędą się w terminie od 10 września do 31 października.

O kolejności zwolnień decydować będzie termin zamknięcia sklepu lub implementacji nowej struktury, a także  okres zatrudnienia oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę. Zwalnianym pracownikom przysługiwać będzie również odprawa pieniężna.

Jak zapewnia Tesco w przesłanym piśmie pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi zaproponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku w innych jednostkach firmy.  

To już druga tura zwolnień w Tesco Polska. W pierwszej w związku z zamknięciem sklepów formatu hipermarket w: Rzeszowie, Żarach, Gliwicach i Tychach, zwolnienia dotknęły 1923 osoby na stanowiskach podstawowych oraz 231 osób na stanowiskach kierowniczych. Ruszyły one 22 sierpnia i potrwają do 31 października.

Joanna Hamdan 10796 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.