Metro rozszerza współpracę z aplikacją "Too Good To Go"

W jej ramach hurtownik będzie współpracować z aplikacją, której ideą jest walka z marnowaniem żywności we Francji, Hiszpanii, Włoszech oraz Belgii.

Aplikacja "Too Godd To Go" umożliwia supermarketom, restauracjom i piekarniom sprzedanie po obniżonych cenach niesprzedanych artykułów spożywczych.

W Belgii aplikacja będzie oferować produkty z oferty sklepów Metro których termin przydatności do spożycia zbliża się ku końcowi.

Z kolei we Włoszech, Francji i Hiszpanii Metro będzie szczególnie promować aplikację wśród hotelarzy, restauratorów i firm cateringowych.

Metro partnerstwo z aplikacją "Food To Go" ogłosiło w październiku 2018 r. Obejmuje ona sprzedaż po obniżonej cenie niesprzedanej żywności w wybranych sklepowych restauracji sieci w Niemczech i we wszystkich 17 sklepach Metro w Holandii.

W wyniku współpracy do czerwca tego roku ok. 12 000 posiłków nie trafiło na śmietnik.
 
"Too Good To Go" to wywodząca się z Danii aplikacja, dzięki której niesprzedana danego dnia żywność, zamiast lądować w koszu, staje się "posiłkiem-niespodzianką". Obecnie "Too Good To Go" działa już w 12 krajach i ma ponad 11 milionów klientów.
 
W lipcu aplikacja wystartowała także w Polsce. W Warszawie z "Too Good To Go" współpracuje na razie ok. 50 lokali gastronomicznych i sklepów. To z nich można zamawiać jedzenie średnio za jedną trzecią faktycznej ceny - może to być sushi, ale też każde inne danie charakterystyczne dla danej restauracji. W "paczce-niespodziance" znajdują się właśnie takie produkty, ale nigdy nie wiadomo, jakie konkretnie. Jedzenie można zamawiać przez cały dzień, ale o tym decydują partnerzy aplikacji - to oni "wystawiają" swoje paczki. Po jedzenie trzeba udać się osobiście.
 
Źródło i zdjęcie: www.esmmagazine.com
 
Joanna Hamdan 13995 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.