Sklepy Frac nie zmienią szyldu na E.Leclerc

Jean-Philippe Magré, prezes E.Leclerc Polska, zapewnia że przejęte sklepy sieci Frac nie zmienią szyldu. Jedynym wyjątkiem jest market w Stalowej Woli, który z racji swojej dużej powierzchni przemianował się już na E.Leclerc.

E.Leclerc uzyskał zgodę UOKiK-u na przejęcie sieci Frac na początku lipca ub.r., o czym pisaliśmy tutaj. Partnerstwo dotyczy m.in. wspólnego negocjowania warunków handlowych z dostawcami obu sieci. Szczegóły na razie nie są ujawniane. - Jesteśmy w trakcie łączenia się – przyznaje Jean-Philippe Magré.

Na pytanie, czy przejęte sklepy zmienią nazwę odpowiada tak: - Nie, żaden z pozostałych sklepów Frac nie zmieni szyldu, ponieważ są zbyt małe powierzchniowo w porównaniu z naszymi sklepami a ich metraż ogranicza ofertę asortymentu. Poza tym mają trochę inny profil działalności, gdyż Frac duży nacisk kładzie na produkty świeże sprzedawane w sposób tradycyjny. To mogłyby być elementy mylące dla naszych klientów, których chcemy uniknąć – tłumaczy.

Dodaje, że E.Leclerc jest zainteresowany rozwojem w mniejszym formacie, jednak jest to wciąż otwarty temat. - Nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji. Szukamy złotego środka – mówi prezes E.Leclerc Polska.

Dodaje, że sieć jest otwarta na zrzeszenie się z innymi operatorami handlowymi. Nastawiona jest też na rozwój organiczny (w tym rozbudowywanie obecnych sklepów czy dołączenie do nich stacji paliw). Nie wyklucza również kupna innych graczy handlowych.

Grupa E.Leclerc to najdłużej działająca w Polsce sieć hiper- i supermarketów. Obecnie pod jej szyldem działa 47 super- i hipermarketów. Poszczególne sklepy są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców, którzy wspólnie ustalają politykę handlową grupy.

Sieć Frac prowadzi natomiast 17 sklepów na terenie województwa podkarpackiego oraz trzy placówki w Warszawie. Pierwszy sklep tej sieci powstał w 1994 r. w Krośnie przy ul. Czajkowskiego.

Katarzyna Pierzchała 3138 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }