E.Leclerc rusza z testami aplikacji

Z okazji 25-lecia sieci w Polsce E.Leclerc w przyszłym roku uruchomi aplikację dla klientów. Pod koniec roku ruszą jej testy. Operator pracuje również nad optymalnym rozwiązaniem sprzedaży online, które mógłby rekomendować wszystkim sklepom E.Leclerc.

W 2020 r. sieć E.Leclerc będzie obchodzić 25-lecie na polskim rynku. Jak dowiedział się portal handelextra.pl szereg działań jest już zaplanowanych, w tym m.in. uruchomienie aplikacji dla klientów. - Pod koniec roku ruszymy z testami naszej aplikacji. Będzie ona wstępem do naszych szerszych działań dla konsumenta – ujawnia nam Edyta Tkaczyk, prezes E.Leclerc Lublin.

Wiadomo też, że operator pracuje nad optymalnym rozwiązaniem sprzedaży on line, które mógłby rekomendować wszystkim sklepom E.Leclerc. Jak na razie usługę taką świadczy 13 z 47 marketów sieci.

- Zauważyliśmy, że nasi klienci wolą, aby dostarczać im zamówiony towar pod drzwi, tymczasem dla nas bardziej opłacalna jest usługa click&collect, czyli klient sam odbiera spakowane już produkty z wyznaczonego punktu – mówi Jean-Philippe Magré (na zdjęciu), prezes E.Leclerc Polska. - Szukamy więc złotego środka, aby kupujący był zadowolony a my byśmy na tym nie tracili. Jest to dla nas ogromne wyzwanie – tłumaczy.

Prób już było wiele. Jedną z nich były testy warszawskiego E.Leclerc Bielany, który uruchomił trzy tzw. punkty lotne do odbioru zamówienia. Rozwiązanie nie spotkało się jednak z uznaniem klientów. Prezes Magré zakłada jednak, że docelowo wszystkie sklepy w sieci będą świadczyły usługę on line.

W planach jest też, aby wszystkie markety pod szyldem E.Leclerc miały kasy samoobsługowe. Jak na razie funkcjonują one w 12 sklepach. - Kasy samoobsługowe to konieczność, a nie chęć oszczędzania na pensjach pracowników – zaznacza Jean-Philippe Magré. - Są koniecznością ze względu na coraz większą rotację personelu i sposobem na rozładowanie kolejek – tłumaczy.

 

Katarzyna Pierzchała 3138 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }