Grupa Spar uruchomi w Polsce centrum dystrybucyjne

Prowadzone są już warsztaty z zespołem logistycznym oraz analiza potencjalnych lokalizacji.

Jak tłumaczy Tomasz Syller, dyrektor zarządzający, członek zarządu Wasz Sklep Spar, rozbudowa i wspieranie sieci detalicznej w Polsce to priorytetowy projekt Grupy Spar.

- Zakładamy dokonanie znacznych inwestycji – w tym także uruchomienie nowoczesnego centrum dystrybucyjnego dla partnerów detalicznych. Terminowe dostawy produktów z magazynów centralnych sieci do sklepów są dla nas kluczowe, dlatego szukamy miejsca dobrze skomunikowanego i z dużymi możliwościami logistycznymi. Docelowo centrum zapewni ponad 6500 produktów od 500 dostawców - mówi Tomasz Syller.

Nowe centrum logistyczne będzie uzupełnieniem i rozszerzeniem możliwości logistycznych wynikających z dotychczasowej infrastruktury w ramach Piotr i Paweł.

Grupa Spar jest wyłącznym operatorem licencji Spar na terenie Polski. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta 17 lipca br. ogłosił zatwierdzenie przejęcia udziałów sieci Piotr i Paweł przez polską spółkę zależną The Spar Group. Oznacza to, że wdrażanie zarządzania siecią sklepów Piotr i Paweł przez Wasz Sklep Spar będzie oparte o standardy i doświadczenia oraz długą historię działalności inwestora na innych rynkach światowych, w tym europejskim.

Joanna Hamdan 9984 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }