Unilever w 100% odnawialny

Producent Knorra, Hellmann'sa i Big Milka ogłosił, że wykorzystywana w jego obiektach na pięciu kontynentach energia w 100% pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Fabryki, biura, obiekty badawczo-rozwojowe, centra danych, magazyny i centra dystrybucyjne są teraz zasilane w 100% z odnawialnej energii elektrycznej z sieci. Koncern, działający w 190 krajach i będący czwartym co do wartości sprzedaży globalnym dostawcą dóbr FMCG dąży do neutralizacji emisji dwutlenku węgla przed 2030 r. Aby osiągnąć ten cel, firma wspiera rozwój lokalnych rynków energii odnawialnej. Obecnie 38% całej energii w zakresie zakupu pochodzi bezpośrednio od producentów energii ze źródeł odnawialnych (PPA), a pozostałe z certyfikatów energii odnawialnej (REC). Unilever zainwestował też w programy efektywności energetycznej, które zmniejszyły zużycie energii o 28%. Od 2008 r. producent zmniejszył o połowę swoją emisję dwutlenku węgla na tonę produkcji, oprócz budowy sieci słonecznych na miejscu w celu wytwarzania energii elektrycznej.

Katastrofa klimatyczna jest jednym z najpilniejszych wyzwań, z którymi wszyscy musimy się mierzyć – komentuje Marc Engel, dyrektor ds. łańcucha dostaw w Unileverze. – Nasz zespół ciężko pracował, aby zapewnić kontrakty na energię odnawialną dla naszych zakładów na pięciu kontynentach, przyspieszając realizację naszego celu, jakim jest zasilanie w 100% energią odnawialną. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale mam nadzieję, że nasze osiągnięcie zainspiruje także innych do walki z globalnym ociepleniem i uda się je zatrzymać na poziomie 1,5 stopnia Celsjusza. Odnawialne jest wykonalne – dodaje.

Magdalena Weiss 2281 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }