Piotr i Paweł wychodzi na prostą

Spółki z Grupy uregulowały właśnie zaległości wobec wierzycieli w ramach postępowania sanacyjnego.

Tym samym wypełniły przesłanki do realizacji kolejnych etapów restrukturyzacji. Teraz czekają na uprawomocnienie się złożonych spisów wierzytelności. Po ich potwierdzeniu przez sąd przygotowane zostaną propozycje układowe.

- Zakładamy, że uda nam się zamknąć porozumienie z wierzycielami i doprowadzić do głosowania nad układem jeszcze w tym roku - informuje zarząd spółki Piotr i Paweł. - Przy wsparciu inwestora koncentrujemy się na spłacie zobowiązań, negocjacjach umów i odbudowaniu potencjału logistycznego. Dotychczas podpisaliśmy lub odnowiliśmy kontrakty z ponad 200 dostawcami. Wkrótce powinniśmy osiągnąć docelową ofertę logistyczną dla naszych partnerów handlowych i sklepów własnych. Porozumienia z bankami – wszystkimi współpracującymi ze spółkami Piotra i Pawła – są na tyle istotne, że pozwalają patrzeć z dużym spokojem i optymizmem na dalszy przebieg i zakończenie postępowań sanacyjnych – czytamy w oświadczeniu zarządu.

Obecnie spółki Piotr i Paweł czekają na uprawomocnienie się złożonych spisów wierzytelności dla każdej ze spółek będącej w sanacji. Po potwierdzeniu ich przez sąd przystąpią one do przygotowania propozycji układowych. Sukcesywnie będą także pracować nad szczegółowym planem rebrandingu poszczególnych sklepów Piotr i Paweł. Cały proces ma zostać zamknięty najpóźniej do końca przyszłego roku.

Spółki Piotr i Paweł zawarły porozumienia z bankami, które są ich największymi wierzycielami. Decyzję podjęto w związku z zaangażowaniem Spar Group – inwestora, który wspiera ustabilizowanie relacji biznesowych pomiędzy siecią a partnerami, negocjacji umownych i rozwoju sieci, a także w zakresie spłaty zaległych zobowiązań. Banki będą wspomagać starania spółek w zakresie osiągnięcia porozumienia z korzyścią dla partnerów i wierzycieli.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zatwierdził transakcję przejęcia udziałów sieci Piotr i Paweł przez polską spółkę zależną od The Spar Group. Decyzja UOKiK oznacza, że sklepy Piotra i Pawła stają się częścią globalnej sieci Spar.

Joanna Hamdan 9984 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }