InPost zaczyna outsourcing usług logistycznych

W ramach usługi skierowanej do branży e-commerce - InPost Fulfillment - przedsiębiorca może skorzystać m.in. z przestrzeni magazynowej InPostu - zlokalizowanej tuż obok sortowni InPostu.

Jak tłumaczy Rafał Brzoska, prezes InPostu, dzięki InPost Fulfillment firma chce zaoferować branży e-commerce nową jakość: od magazynowania przez konfekcjonowanie do błyskawicznej dostawy do paczkomatu lub przez kuriera InPost. - Chcemy zdjąć z branży konieczność zajmowania się logistyką, a przez konkurencyjne ceny jesteśmy w stanie zaproponować spadek kosztów operacyjnych nawet o 10-30%, dzięki współdzieleniu zasobów i efektu skali. Korzystający z usługi Fulfillment, mogą się skupić wyłącznie na rozwijaniu swojego biznesu, logistykę zostawiając specjalistom z InPost – podkreśla Rafał Brzoska.

Jego zdaniem, usługa InPost Fulfillment dla e-sklepów umożliwia szybkie przyjęcie produktów na stan magazynowy i ich udostępnienie do sprzedaży – towar trafia od producenta lub dostawcy bezpośrednio do magazynu InPost. Każda dostawa jest dokładnie weryfikowana, a szczegółowe informacje otrzymuje właściciel sklepu. Infrastruktura magazynowa InPost – dostosowana do przechowywania wielu rodzajów towaru – pozwala w pełni kontrolować powierzone produkty.

- Nasze podejście jest zorientowane na klienta – zachowujemy pełną transparentność procesu dzięki dostępowi w czasie rzeczywistym do informacji o statusie dostawy, zamówienia i towarów na stanie magazynowym. Wspieramy naszych partnerów w prowadzeniu ich biznesu, a współpracę z nimi opieramy na modelu „pay-as-you-go” – czyli koszt usługi naliczamy dopiero po jej wykonaniu. Nie mamy także tzw. minimalnej wartości faktury w miesiącu – nasi klienci płacą tylko za zrealizowane operacje – dodaje Rafał Brzoska.

Usługa umożliwia również drukowanie bądź dołączanie gotowych materiałów do przesyłanych towarów: ulotek, dokumentów dostaw, faktur czy formularzy zwrotu, a także nanoszenie etykiet na poszczególne sztuki towarów. Jak zapewnia firma, InPost Fulfillment opiera się przede wszystkim na paczkomatach InPostu i usłudze kurierskiej – jednak można korzystać także z ofert innych przewoźników na rynku polskim oraz z opcji przesyłek międzynarodowych.

Magazyny Fulfillment zlokalizowane są w centrum kraju, w sąsiedztwie głównych arterii drogowych oraz sortowni centralnej i największego oddziału w Warszawie – umożliwia to wysyłkę zamówień otrzymanych do godziny 20:00 jeszcze tego samego dnia. 

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.

} }