Woda z kranu. Czy to bezpieczne?

Firma J.S. Hamilton, specjalizująca się w analizach i badaniach laboratoryjnych, rozpoczęła właśnie akcję edukacyjną pt. "Z kranu woda zdrowia doda", mającą na celu zachęcenie zarówno firmy, jak i konsumentów do picia wody z kranu.

Eksperci z firmy J.S. Hamilton chcą dotrzeć zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm. Klientom indywidualnym zaniepokojonym stanem wody w kranie w domu oferowane jest badanie wody pitnej obejmujące ocenę kilkunastu wskaźników. Firmom (np. lokalom gastronomicznym, hotelom, klubom fitness itp.), oprócz standardowego badania wody proponowane jest również znakowanie skontrolowanych miejsc naklejką znaku jakości, przeprowadzenie akcji informacyjnej dla pracowników nt. bezpieczeństwa wody w instalacjach wewnętrznych oraz umieszczenie materiałów informacyjnych w firmach.

Działania te będą prowadzone właśnie w ramach kampanii „Z kranu woda zdrowia doda”, która ma przekonać m.in. pracodawców, że kranówka wcale nie jest gorsza od wody butelkowanej, a wprowadzenie picia tego rodzaju wody przyniesie wiele korzyści zarówno ekonomicznych, jak i ekologicznych.

Eksperci z Hamilton podają, że:

  • to właśnie w kranówce często znajduje się większe stężenie wapnia i magnezu, tzw. ,,pierwiastków życia’’. To one odpowiadają za utrzymanie prawidłowej gospodarki elektrolitycznej człowieka, uzupełniają braki w codziennej diecie i zmniejszają ryzyko zachorowalności na choroby układu krążenia. Szacuje się, że w typowej dziennej diecie przeciętnego Polaka brakuje nawet 30% tych niezbędnych dla zdrowia biopierwiastków;
  • 1,5 litra wody butelkowanej kosztuje ok. 1,5 zł, natomiast 1,5 litra kranówki to koszt… 0,006 zł! Różnica jest więc bardzo duża, a pracodawca zatrudniający 20-30 osób na zakup wody w butelkach ze sklepu wydaje ok. 5000-7000 zł na sezon. Picie kranówki o potwierdzonej jakości jest więc świetnym sposobem na oszczędność przy jednoczesnej trosce o zdrowie pracowników;
  • nalewanie wody z kranu prosto do szklanki, dzbanka czy butelki wielorazowego użytku przyczyni się do walki z kryzysem ekologicznym oraz znacznie ograniczy niepotrzebne kupowanie plastikowych butelek i baniaków.

Więcej o kampanii przeczytamy na https://kranuje.pl/

 

Ilona Mrozowska 3591 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.