Sąd oddalił zarzuty zarządu Kani

Tym samy w mocy pozostaje odsunięcie zarządu ZM Henryk Kania od kierowania spółką w restrukturyzacji, ustanowienie w to miejsce zarządcy oraz zawarta przez niego umowa przerobowa z Cedrobem

Zakłady Mięsne Henryk Kania poinformowały o oddaleniu przez sąd gospodarczy w Katowicach wszystkich zarzutów, jakie zarząd spółki złożył po posiedzeniu rady wierzycieli 5 września. Pisaliśmy o tym na handelextra.pl tutaj.

Do Kani dotarło postanowienie Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach, w sprawie jego zarzutów przeciwko uchwale z dnia 5 września 2019 r. o wyrażeniu opinii o zasadności zawarcia umowy przerobowej oraz umowy dzierżawy z Cedrobem, w którym sędzia komisarz postanowił oddalić złożone zarzuty, stwierdzając, iż uchwała ta nie jest sprzeczna z prawem, a ponadto została podjęta w interesie ogółu wierzycieli, gdyż ma na celu zapewnienie maksymalnego poziomu odzyskania wierzytelności. Zarząd Kani wniósł także protest przeciw uchwale o wyrażeniu opinii o ofercie złożonej przez firmę Tarczyński, lecz i tu w którym sędzia komisarz postanowił oddalić złożone zarzuty, stwierdzając, iż uchwała ta nie jest w jakikolwiek sposób sprzeczna z prawem jak i nie narusza interesów wierzycieli.

Sędzia uznał również, że nie narusza prawa ani interesów wierzycieli ustanowienie zarządcy i odrzucił wniosek o wykonanie czynności zastrzeżonej dla rady wierzycieli, czyli wyrażenia zgody na zawarcie przez Kanię umowy dzierżawy z HK Trade.

– Sędzia komisarz wskazał, iż rada wierzycieli w dniu 5 września 2019 r. przystąpiła do głosowania nad uchwałą w przedmiocie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy przedsiębiorstwa ZMHK na warunkach przedstawionych przez HK Trade Sp. z o.o. W wyniku przeprowadzonego głosowania uchwała nie została podjęta, co oznacza, że Rada Wierzycieli opowiedziała się przeciwko zawarciu umowy dzierżawy z HK Trade Sp. z o.o. – stwierdza komunikat. – Należy więc stwierdzić, iż rada wierzycieli podjęła wymagane od niej czynności – dodano.

Magdalena Weiss 2645 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.