Zapisy na Helio do powtórki

Pierwsza tura wezwania na akcje Helio zakończyła się fiaskiem - spółka przejęła zaledwie 15% udziałów, które chciała przejąć.

Na zdjęciu: Leszek Wąsowicz, prezes i współwłaściciel Helio

Przedmiotem transakcji w ramach wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Helio w pierwszym terminie (od 19 sierpnia do 6 września) było razem 1,143 mln akcji poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BOŚ.

Na początku lipca Helio i Leszek Wąsowicz ogłosili wezwanie na akcje spółki, stanowiących 22,86% kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu. Cena w wezwaniu początkowo została wyznaczona na 9 zł, potem podniesiono ją do 10,54 zł.

Chętnych na sprzedaż było jednak niewielu. DM BOŚ podał, że w wyniku transakcji Helio kupił 166 428 akcji, stanowiących 3,33% udziału w głosach na walnym zgromadzeniu, czyli zaledwie 15% udziałów, które chciał przejąć. W wyniku zakupu tych akcji wzywający mają teraz łącznie 4 023 428 sztuk akcji, co przekłada się na 80,47% kapitału zakładowego spółki.

Spółka i Leszek Wąsowicz chcą razem zebrać 5 mln akcji Helio, czyli 100% udziałów. Jeśli uda im się przekroczyć próg 90% akcji, zapowiadają przymusowy wykup pozostałych udziałów i zdjęcie Helio z parkietu.

– Zdecydowaliśmy się na ogłoszenie wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Helio, aby dać szansę akcjonariuszom mniejszościowym na korzystne wyjście z inwestycji. Zdajemy sobie sprawę, że płynność na akcjach Helio ogranicza dokonywanie transakcji – powiedział Leszek Wąsowicz, większościowy akcjonariusz, prezes zarządu, a zarazem założyciel Helio. – Nie chcemy zaś, aby nasi akcjonariusze byli zakładnikami niskiej płynności, stąd nasza propozycja odkupienia akcji – wyjaśnił.

W drugim terminie zakończenie przyjmowania zapisów nastąpi 20 września, przewidywany termin zawarcia transakcji to 25 września, a jej rozliczenia 27 września.

Magdalena Weiss 2645 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.